close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Novinky/News

Novinky 2013

7. ledna 2013 v 0:39


2.2.2013 Aktualizace odkazů.28.1.2013 Z důvodu časového vytížení nestíham pravidelně aktualizovat web. Mám tedy několik zpráv, špatné, dobré a i jednu zajímavou.

Začnu tedy tou špatnou, švédka Malaxis Isadora měla termín porodu a nemohla ze sebe mladě dostat, volal jsem tedy místním dvoum veterinářům, aby přijeli ke mě domů a samici píchli injekci oxytocinu, oba veterináři, ale odmítli. Jeden byl pryč mimo město což jsem celkem chapal, ale ten druhý? Ten bez udání důvodu odmítl. Opravdu nepochopim k čemu teda tohle povolání vykonávají, když ho neplní na 100 % . To mě opravdu vytáčí !
Asi tedy tušíte jak to dopadlo.... :(

Vytvořil jsem několik nových párů a dvě samice jsem dal k jiným samcům. Nemohly doteď zabřeznout, uvidíme v čem je tedy problém.

V chovu jsem se rozhodl ponechat samečka z vrhu R a samečka z vrhu S.

12.1.2012 Jsem byl zvolen do revizní komise ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. Věřím že svojí úlohu budu plnit na 110 % . Volba byla, ale poněkud složitá :D kdo byl přítomen, ví :D

Někdo už si možná všiml že Chebská výstava je naplánovaná až na červenec. A to z důvodu maturity, na kterou se budu muset připravovat. Za to že budete muset čekat až do července, jsem se rozhodl pro dvě dvoudenní výstavy. Pokud máte nějaké dotazy, pište na : chsqueen@seznam.cz Více info o výstavě zde a zde.

Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl k radikálnímu kroku v chovu morčat. V brzké době tedy chovatelská stanice Queen Madonna pozná NOVOU DIMENZI :)
7.1.2013 Proběhla aktualizace prodeje.


Novinky 2012

6. ledna 2012 v 21:5629.12.2012 Po dlouhé době píšu. Máme tu dva nové vrhy. White Satin porodila 3.12.2012 večer tři peruánce , dva samce a jednu samici. Vše proběhlo bez komplikací, ALE to jsem si mohl jen myslet... ráno koukám jak White Satin leží a sotva žije, vylezli z ní vnitřnosti , nebo spíš děloha, ale bylo to už asi delší dobu :( samice na následky umřela ještě ráno. Mimina v pořádku, ale co s nima, v tu dobu jsem neměl žádnou náhradní kojící samici abych mlaďata dal k ní, tak mě napadlo zavolat Báře (chs Marsyas) jestli nemají kojící samici. Nakonec měli kojících samic hned několik, tak jsem mláďata přivezl a štěstí bylo že se mimina chytli a přežili :) Teď bude mláďatům měsíc a jsou OK :) SUPER :) !!! Takže děkuju moc Báře za její ochotu a pomoc :) Kdybych to měl shrnout samice není, ale mláďata žijou 50:50.

Za pár dní přišli na svět dva obříci :) Tentorát rodila Anubis. Dva samečky, peruánce :) Jsou opravdu moc pekní, velcí a mají předpoklad husté srsti, ALE (už je tu zas to ale) mají oba dva vadu srsti, je to obrovská škoda :/ budou tedy na prodej.

Již dlouhou dobu je několik samic u samců, ale pořád nic. Sice samci se snaží, ale samice jsou neschopný, uvidíme tedy časem. Jedina samice, která je nyní březí je švédka Isadora, za cca měsíc by měla porodit. Jsem zvědavej čim mě teď překvapí, ale nezlobil bych se kdyby se narodilo mimino čistě bilý :o)

Nový pár je Gina Lisa se Snowballem. Gina Lisa totiž byla v minulosti u dvou samců, ale nezabřezla, nevím zda je neplodná nebo se zrovna nedařilo samcům, proto jsem jí dal k samci, který oplodnil každou samici ihned, uvidíme. Moc si přeju aby se zadařlo, jelikož je to moje poslední naděje co tu mám do krémových. Tak držte palce ! :)


7.11.2012 Po delší době tu máme jeden vrh :) Zarra přivedla na svět dva peruánce, samičku a samečka, oba vypadají velmi nadějně, tak uvidíme :) více zde.

Dále pak je březí saténka White Satin, porodit by měla za cca mesíc.


14.10.2012 Aktualizace plánovaných odchovů16.9.2012 Proběhla aktualizace plánovaných odchovů, dále pak šampionů a víkend jsme strávili na výstavách v Lounech. Více zde.27.8.2012 O víkendu jsme se zúčastnili 1. Výstavy morčat v Žitenicích. Více info zde.
19.8.2012 když se daří tak se daří..... Opieta nekrmila svoje mládě, vůbec o něj neměla zajem, musel sem tedy dokrmovat. Ráno jsem si všiml že mládě nemůže na zadní nohy a odpoledne už nedokázalo ani stát .. prostě se točilo furt dokola. Samozrejmě jestě ten den umřelo. Aby toho nebylo málo tak Anubis o svá mládata nejevila zájem taky. Vůbec jí nezajímali, dokrmoval jsem je, ale cca 4-5 den mládata vůbec nepolikala mléko, buď jim mléko teklo po bradě a nebo ho vdechla nosem, abych to zkrátil... všechna umřela.. postupně... :(

Předevčírem porodila Caitlin 5 peruanců, ale byli nevybalení a roztahaní po boxe. Mláďata vypadala velká na to že jich bylo 5. Caitlin samozřejmě musela porodit když sem nebyl doma ( klasika).

Vždycky si říkám že může být hůř, ale teď teda fakt nwm ....
5.8.2012 Za tento týden se toho událo nemálo. V úterý mě překvapila Opieta, která porodila jednu alpačku (vrh O). Měl jsem za to, že porodí až za cca 2 týdny (přepočítal jsem se :D ). V pátek porodila Anubis (vrh P) , Samice rodila zrovna když jsem nebyl doma. Barča mi jen poslala sms že jsou mimina. Samice totiž vůbec nevybalila mláďata, ještě že Barča byla doma a byla tak pohotová a mláďata vybalila! Tři mláďata žijí, bohužel jedno se udusilo v plodovém obalu...Teď jen doufám že mláďata budou v pořádku :) samice o ně nejdřív zájem moc nejevila, ale teď už by se dalo říct že jo.


20.7.2012 O víkendu jsme se zúčastnili 1. Ústecké výstavy morčat. Více zde. Co nevidět porodí alpaka Anubis a březí jsou Caitlin a Opieta :)


7.7.2012 Za poslední měsíc se toho událo nemálo. Zúčastnili jsme se 1. a 2. Kladenské výstavy morčat, více zde. Před odjezdem na výstavu předčasně porodila Laetitia. Musel jsem s ní k veterináři, aby jí dal epidurál, nemohla totiž porodit. Nakonec ze sebe dostala 3 nedovivinutá mláďata :/ bohužel v ní ještě něco zůstalo, nemusím asi psát jak to skončilo...3.6.2012 Pár novinek by tu bylo :o) Začneme těmi nejstaršími. 4. Chebská výstava morčat proběhla skvěle, bez problémů :) Recenze jsou víc než dobré a já jsem spokojený že všechno tak pěkně dopadlo :) A jako bonus byly úspěchy mých morčat na výstavě :) Více zde. Informace týkající se Chebské výstavy naleznete zde.

Další infomace je že Laetitia je březí, udělala mi tím moc velikou radost, protože Laetitia není nejmladší a zabřeznutí u ní nemuselo vyjít, ale vyšlo :o) jen si přeju aby porod proběhl bez problémů a mláďata i ona byli zdraví :)

Aktualizoval jsem i plánované odchovy a rubriku Šampioni...


15.5.2012 Včera odpoledne na mě čekalo barevné překvapení :o) švédka Isadora porodila tři alpačky, bohužel jedna bylo mrtvá, když jsem přišel domu. Isadora je sice bílá m.o. ale je extrémní šiml, proto ta barevná mláďata. Více o nich zde.

Další co stojí za zmíňku je mnou připravovaná 4. Chebská výstava morčat. S potěšením mohu konstatovat že vše probíhá podle plánů a doufám že vše dopadne tak jak má :o)
23.4.2012 Výstavní sezónu jsme zahájili výstavami FOR PETS v Praze, má morčata uspěla velice dobře, více info v rubrice výstavy. Aktualizoval jsem plánované odchovy a šampiony. Přípravy na Chebskou výstavu jsou v plném proudu a je na co se těšit ;) Isadora je březí a jsem velice zvědav co za mláďata se narodí, asi budou barevní :o)26.3.2012 Proběhla aktualizace prodeje. Přidal jsem rubriku týkající se 4. Chebské výstavy morčat kterou pořádám. Info bude postupně doplňováno. Registrace budou na stránkách Klubu ZO. Pokud budete mít nějaký dotaz nebo vám bude něco nejasné ohledně výstavy, neváhejte mne kontaktovat :)

18.3.2012 Po delší době menší aktualizace. Máme nového alpakáče, je jím Spirit z Westminsteru, má velice pěkné lokny :) Foto níže. Dále pak máme nový banner. Byli aktualizovány plánované odchovy a prodej.


19.2.2012 Ještě dneska v noci píšu jak doufám že Caitlin zvládne porod a vše dopadne v pořádku.. achjoo :( a dneska ráno vidím mrtvá mláďata v boxe... :( přesně 3 a ty dvě vypadala že už asi byla v ní mrtvá.. :/ .. mam takový Deja Vu .... :(19.2.2012 Na Valentýna se narodil magický vrh M. Proč magický? Protože se narodily 4 samičky, opravdu 4 :D a ještě ke všemu na Valentýna :) Bohužel smutné je že saténová samička uhynula :( neměla sací reflex a dokrmování nestačilo :( takže žádné oslavy se nekonaly :( škoda jí... Více zde.

Aktualizoval jsem plánované odchovy, co nevidět porodí Caitlin, tyhle mláďata jsou velice očekávaná, tak doufám že vše proběhne ok... a v prodeji je stále ještě standard sameček , moc pěkný :)
11.2.2012 Ve středu se nám tady narodil první letošní vrh a to hned speciální :) Barevní peruánci :) Takové exotické spestření mezi těmi bílými :) :D Více zde.

28.1.2012 Pár novinek by tu bylo. Přibyla další morčata... info o nich bude brzy. březí jsou čtyři samice, Happy Day, Nadine, Caitlin a Sugar. Proběhla aktualizace prodeje a plánovaných odchovů.6.1.2012 Aktualizoval jsem sekci morčata, nejsou ještě doplněny booky k morčatům.. doplním.
Aktualizace prodeje

g
g
g
g
g
g
g
g
g
g
g
g
g
g
g
g

Novinky 2011

6. ledna 2012 v 21:51
.

Novinky 2010

6. ledna 2012 v 21:47
.
 
 

Reklama